Kresowianie 35 lat później

udostępnij:

Walne Zebranie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich ponownie wybrało Alicja Heflich prezesem brzeskiego oddziału.

W walnym zgromadzeniu, które odbyło się 21 marca 2024 uczestniczyło 32 Lwowiaków należących do brzeskiego oddziału Towarzystwa. Działający w Brzegu oddział towarzystwa liczy 50 członków i jest jednym z najstarszych w Polsce. Swoją działalność Towarzystwo zaczynało tuż przed przemianami politycznymi w Polsce w 1989 roku. Pierwszym prezesem Towarzystwa był Roman Chomiński. Następnie Towarzystwu przewodniczyli Zbigniew Grata związany z Brodami na Kresach, Alicja Zbyryt Lwowianka, a obecnie także urodzona we Lwowie Alicja Heflich.

Cyklicznie co roku Oddział  TML i KPW organizuje uroczystości upamiętniające rocznice związane z mordem w Lesie Katyńskim we współpracy z brzeskim garnizonem wojsk

Na zdjęciu wybory nowego Zarządu Oddziału w Brzegu TML i KPW. Alicja Heflich -prezes, Bogdan Kościński – wiceprezes, Jan Hass – przewodniczący obrad.

owym, w lipcu pamięć ofiar ludobójstwa na Wołyniu pod pomnikiem na Cmentarzu Komunalnym w Brzegu oraz w listopadzie

Obronę Lwowa w 1918 r przez lwowskie orlęta. W Brzegu w tym roku odsłonięto rondo im. Orląt Lwowskich. Warto też przypomnieć, że oddział w Brzegu miał jako pierwszy w Polsce własny sztandar.

(jw)

Tagi z historii
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *