O nas

udostępnij:

Jolanta Krzewicka
Jolanta Krzewicka –  z zawodu bibliotekarz, z wykształcenia bibliotekoznawca. Pracowałam w bibliotece na WSP w Opolu, Zespole Szkół Budowlanych im. ks Jerzego II Piasta w Brzegu. Studiowałam na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 1993 r wydawca tygodnika lokalnego Kurier Brzeski na Śląsku Opolskim. Od 1997 do 2011 r.  jego redaktor naczelny.

Ostatnie lata – to praca w Niemczech jako opiekun osób starszych i chorych. Moje zainteresowania: historia, internetowy szperacz wszelkich spraw, kocham gotować, w wolnych chwilach poświęcam się rękodziełu i florystyce.

Jolanta Krzewicka Redaktor naczelny Kuriera Brzeskiego

Wydawca tygodnia od 1993. W latach 1997-2011 redaktor naczelny

O Magazynie

Rozmaitości z powiatu brzeskiego
Zapraszam do lektury magazynu rozmaitości z powiatu brzeskiego. Dni na zbieraniu nowych doświadczeń są długie, a tak jak dla dzieci, tak i dla nas – każdy dzień jest krokiem w nieznane. Mając za punkt wyjścia takie wartości jak miłość, wolność, sprawiedliwość i pojednanie – chcemy patrzeć na rzeczywistość naszej lokalności w sposób wolny od złych intencji. Jestem przekonana, że wszyscy potrzebujemy trochę lepiej poznać i zrozumieć siebie wzajemnie i świat wokół nas.
Formuła magazynu jest otwarta na różne dziedziny życia, ponieważ chcemy, by każdy, kto zajrzy na nasze internetowe strony – znalazł coś ciekawego dla siebie. Łączy nas lokalność, ubogaca zaś różnorodność. Otwarci na świat zachowajmy własną tożsamość. W każdym aspekcie życia codziennego odnajdujmy szacunek dla ludzkiej pracy,  szacunek dla siebie samych i  optymizm niezbędny do budowania przyszłości.
Misją naszą jest integrować społeczność – tych, którzy tu mieszkają i tych, którzy wyjechali za chlebem za granice, identyfikować się z kulturą i tradycją polską, poznawać innych i  zapraszać gości do poznania i odwiedzenia Ziemi Brzeskiej. Jeśli przy tej okazji stworzymy miejsce, gdzie można podzielić się praktycznymi poradami i wskazówkami w codziennych sprawach, by łatwiej było rozwijać się i rozwiązywać problemy – uznam, że misja nasza będzie wypełniona.

Zapisz