Orszak Trzech Króli

Już po raz szósty brzeżanie uczestniczyli w uroczystościach Objawienia Pańskiego zwyczajowo znanych pod nazwą Święta Trzech Króli.

udostępnij:

Jak co roku barwny orszak na czele z gwiazdą Betlejemską  przeszedł ulicami miasta Długą, Staromiejską wokół Rynku ulicą Zamkową i skierował się na dziedziniec, gdzie liczni przybyli brzeżanie kolędowali. Mogli też zobaczyć przedstawioną przez dzieci scenę z dworu Heroda i zrobić sobie zdjęcie z trzema królami Kacprem, Melchiorem i Baltazarem  rolę których odegrali trzej mieszkańcy Brzegu. Oczywiście centralną atrakcją jak zawsze stała się Święta Rodzina, która zainscenizowała miejsce narodzin Jezusa w Betlejem. Tym razem symboliczne Betlejem mieściło się pod krużgankami na zamkowym dziedzińcu. Organizatorzy po raz pierwszy wraz z dyrektorem Muzeum Piastów Śląskich, starostą powiatu i burmistrzem zatańczyli poloneza.Zorganizowany został też  konkurs na najładniejszą koronę. Z symbolicznymi chorągwiami orszaku szli brzescy harcerze z Czarnej Trzynastki, a w tym roku po raz pierwszy szła młodzież z klas mundurowych z brzeskich szkół. Organizatorem brzeskiego marszu była Niepubliczna Szkoła Podstawowa im Św. Tomasza z Akwinu wspólnie z władzami samorządowymi miasta i powiatu.

6 stycznia 2019 roku ulicami 752 miejscowości oraz 22 miast zagranicą w 13 państwach. W Polsce był to już jedenasty Orszak Trzech Króli.W tym roku, z okazji 40 rocznicy pierwszej pielgrzymki do Polski Jana Pawła II, przejdziemy pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”. W orszakowym scenariuszu znajdziemy wiele odniesień do nauczania Ojca Świętego, rozpoznamy tytuły jego książek, Encyklik, Adhortacji, a także fragmenty jego najbardziej znanych kazań i wypowiedzi.

Pod hasłem “Odnowi oblicze ziemi” Trzej Królowie wędrowali do Stajenki, żeby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Wraz z nimi w drogę do Betlejem udało się 1,2 mln uczestników!

Papież Franciszek wspomniał o Orszaku po modlitwie “Anioł Pański”, a Para Prezydencka wzięła udział w Orszaku w Wadowicach. Powiedzieć sukces, to za mało! – napisali na swojej stronie organizatorzy orszaku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *